Lumos

Náš příběh

Vyrábíme produkty, které chrání a umožňují svobodný pohyb bez jediného zaváhání
Kdo jsme

Cesta Lumos začala na ulicích Bostonu.
Tam jsme se poprvé zamilovali do cyklistiky coby způsobu pohybu po okolí. Mimoto jsme ale měli pocit, že pokaždé, když nasedneme do sedla, vkládáme svůj život do cizích rukou. Vždy se nám zdálo, že nás lidé (především řidiči) nevidí. Zvláště v noci.

Vybudováno společně v rámci komunity
Lumos jsme původně stvořili, abychom se vypořádali se záludnostmi silničního provozu, se kterými jsme se sami potýkali.

Zpočátku jsme si nebyli vůbec jistí, jestli bude Lumos atraktivní i mimo úzkou skupinu přátel.

Komunita, která se okolo Lumos vytvořila nás však překvapila. Po letech strávených na Kickstarteru i jinde se nám ozvalo tisíce lidí, kteří na kole vnímali stejné problémy jako my.

Nebýt komunitní podpory cyklistů z celého světa, Lumos by jistě neexistoval.

Naše mise

Inspirujeme ke svobodnému pohybu bez hranic

V Lumos vyrábíme věci pro vás – dojíždějící do práce, městské průzkumníky a kreativce, pragmatické cyklisty. Pro lidi, kteří se odmítají spokojit s čímkoliv jiným než s tím nejlepším. Pro lidi, kteří chtějí vytěžit maximum ze své jízdy, dne i života.

Sníme o městech, kde jsou lidé na prvním místě. Kde využíváme technologie a zdravý rozum, abychom se navzájem udrželi v bezpečí.

Máme vizi o městských čtvrtích, kde je pohyb bezproblémový. Představujeme si komunity, které prosperují a žijí s minimálním dopadem na životní prostředí.

V Lumos vyvíjíme produkty, které proměňují způsob, jakým se pohybujeme po rušných městech. Produkty, které umožňují pohybovat se svobodně a bez váhání.

Věříme, že je čas přehodnotit, znovu objevit, a především polidštit dojíždění ve městě.

Je čas pohybovat se chytře.

Naše první helma

Roku 2015 spatřila světlo světa naše úplně první helma – Lumos Kickstart. Vybrali jsme na ni přes 800 000 dolarů a získali několik cen. Kromě toho nám zajistila místo na obálce magazínu Times a v roce 2018 se objevila v rubrice Oprah’s favorite things. Na fotografii jsou naši zakladatelé Eu-wen a Jeff s historicky první várkou helem Lumos.

Jízda San Franciscem

V San Franciscu jsme roku 2017 uspořádali malou společnou jízdu pro naše zákazníky. Nakonec se ukázalo téměř sto lidí, se kterými jsme se společně projeli okolo města. Byl to nádherný pohled!

Matrix a Street

V roce 2019 jsme založili modelovou řadu helem Lumos určených do městského prostředí. Matrix a Street. Chtěli jsme vytvořit něco, co tu ještě nebylo. Realizace tohoto nápadu byla bezesporu největší výzvou, jaké jsme dosud čelili. Nicméně po intenzivním ročním vývoji jsme helmu Matrix začali vyrábět.

Lumos a Grap

Důležité partnerství jsme uzavřeli roku 2019, když jsme navrhli speciální helmy pro poslíčky společnosti Grap Holdings Inc. Díky tomu se zvýšila bezpečnost tisíců jejich zaměstnanců, kteří doručují balíky či jídlo na kole.

První cyklistická helma prodaná na Apple store

Roku 2019 přijal Apple obě naše tehdejší helmy (Matrix a Kickstart) za své a začal je prodávat ve svých obchodech po celém světě. Moment, na který jsme opravdu hrdí.

Go top